دیدار ماهیندا راجا پاكسا رئیس‌جمهور سریلانكا با رهبر انقلاب

رهبر انقلاب اسلامی عصر امروز در دیدار رئیس جمهور سریلانكا، وحدت كشورهای دوست را موجب تقویت جایگاه، افزایش قدرت و تأمین منافع ملی آنها خواندند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به القائات سیاسی و رسانه ای قدرتهای سلطه گر افزودند: آنها سعی می كنند خود را شكست ناپذیر جلوه دهند اما تجربیات ایران و سریلانكا نشان می دهد ایستادگی در مقابل استعمار و سلطه طلبان امكان پذیر است.
ایشان، حمایت سریلانكا از ملت فلسطین و احترام به حقوق مسلمانان در سریلانكا را از اقدامات قابل توجه این كشور برشمردند و از علاقه مندی و تأكید رئیس جمهور سریلانكا برای گسترش روابط استقبال كردند.
آقای ماهیندا راجا پاگسا نیز با قدردانی از سخنان رهبر انقلاب اسلامی در اجلاس سران عدم تعهد گفت: پیشنهاد عاری شدن منطقه خاورمیانه از سلاحهای هسته ای و سخنان جنابعالی درباره فلسطین، بسیار جالب توجه بود.
رئیس جمهور سریلانكا، با اشاره به تلاشهای این كشور برای مبارزه با تروریسم و تأمین حقوق مسلمانان این كشور گفت: مطمئنیم كه با كمك شما می توانیم بر بسیاری از مشكلات فائق آییم.
رئیس جمهور سریلانكا با اشاره به همكاری دو كشور در زمینه صنعت داروسازی، كشاورزی و طرحهای توسعه، ‌خواستار گسترش همه جانبه این روابط شد.